10 asja, mida kodus põnevat teha

Politsei pani sind koduaresti? Koroonaviirus hoiab linna lukus? Või oled lihtsalt kergelt tõbine ning otsustasid olla mõned päevad kodune? Siin on terve raamatutäis tegevusi just nendeks päevadeks kui oled sunnitud koduseinte vahele ja seda kõike selleks, et vabast ajast viimane võtta. Lisaks mõnulemisele saad kodusesse aega tuua põnevust, ennast arendada ning kõige selle vahele olla ka kasulik.

 

1.Korralda kontsert. Peaesineja – Sina!

Paljud meist laulavad duši all, kuid nüüd on aeg vannitoast välja tulla, et lasta ka teistel kuulda seda kaunist lauluhäält, millega seni on tutvunud vaid see ilus inimene sinu vannitoapeeglis. Kes teab, äkki kuuleb sind mõni muusikaprodutsendist naaber ja varsti oledki maailma suurimatel lavalaudadel.

 

2. Tee omale uus vinge soeng

Ei midagi sellist, mida su juuksur teeks, vaid hoopis ohtralt spreid, sasimist, voolimist ja geelitamist. Mine hulluks!

 

3. Tee „Õnne 13” maraton

Kui vajad kodust tunnet, siis pole siin ilmas midagi paremat kui mõnusalt lihtsad lood Morna linna elust. Tõmba end diivanile kerra, võta tass teed ja pakk küpsiseid seltsiks ning lihtsalt naudi.

 

4. Õpi Youtube’i abil selgeks mõned vinged tantsuliigutused

Kas tunned, et vahetevahel jääb sul tantsupõrandal särtsu väheks? Pole hullu, nüüd on võimalik seda parandada. Tee omale selgeks krump, moonwalk ning miks mitte ka loosey goosey ja näita järgmisel diskol oma vingeid liigutusi ka teistele.

 

5. Avasta mõnd linna Google Mapsis

Rända mööda Rio de Janeiro tänavaid või California rannaäärseid teid kodust lahkumata. Võta Google Maps ette ning tee tiir peale kasvõi tervele maailmale.

6. Maali Bob Rossi juhendamisel

Otsi välja oma pintslid ja värvikomplekt ning võta ette üks Bob Rossi maalimisjuhend. Pole tähtis, kui osav sa oled, teose valmides võid tänu enda pealehakkamisele (ja väikesele juhendamisele) oma kunstitüki üle uhkust tunda.

 

7. Kirjuta tänavalolijale tänukiri ning lennuta see paberlennukina temani

 
Kui lähedastele on kirjad teele pandud, siis võib ka võõraid pisut rõõmustada. Kirjuta paberile mõni tore sõnum ning saada see paberlennukina tänavalolijateni.

 

8. Uuri välja, mis on kvantfüüsika

 Millest see tehtud on? Kus see asub? Kas keegi üldse teab?

 

9. Korralda sokipalli meistrivõistlused

Lükka tühi ämber seina äärde korviks, rulli kõik oma sokid pallideks ja hakka kätt harjutama. Põnevuse lisamiseks võid oma viskeid spordikommentaatorina kommenteerida ning miks mitte teha sellest ka sõpradele otseülekanne.

 

10. Naudi videokõne kaudu oma parima sõbra seltsi

Vaadake koos sama filmi, mängige laevade pommitamist või ajage lihtsalt tühja juttu. 

Seiklused said otsa?

Raamatust “100 asja, mida kodus põnevat teha” leiad veel 90 põnevat ideed, kuidas aega kodus sisustada. Saadame raamatu sulle otse postkasti, kuhu saad mugavalt sussidega ning hommikumantlis järgi minna.