Kõik me teame, et elu lastega on alati üks seiklus ning lõpmatu mäng. Lõbusaid tegevusi tehakse nii õues, kui toas, õhtul ja hommikul, suvel ja talvel. Lapsi ei  heiduta kole koerailm, vaid nemad näevad seda kui võimalust porilompides hüpata ning porikooki teha. Nähes õues lämmatavat sooja ilma on ju kohe hommikul teada, et tuleb päev vee ääres, limpsides jahutavat mahlapulka. Kuid hea seltsilisena tekib alati soov laste seiklusi muuta veel lõbusamaks ning anda neile uute ideedega hoogu juurde. Siin tuleb appi SEIKi pere, kellel endal on nii mõnigi kord sama probleem tekkinud. Jagame teiega 15 lõbusat ideed, mida lapsed saavad üksi ning koos seltsilistega teha.

 

1.Täida happy journalit 

Täida just sulle mõeldud happy journalit: minu 100 õnnelikku päeva. Märkmik aitab sul märgata tähtsaid asju meie elus. Pannes oma toredad seiklused kirja, mõtled sa need taaskord läbi ning tekitab sinust rõõmutunnet. 

-20%

2. Valmista maitsev magustoit

Mis on sinu lemmik magustoit? Kas sa oskad seda ka teha? Küsi mõnelt suuremalt inimeselt abi ning tehke koos maiust, mis sulle väga maitseb. Kui tahad katsetada kokkamist üksi, siis siin on sulle lihtne ja imemagus magustoit- koogelmoogel. Võta 4 muna ning 4 supilusikatäit suhkrut. Eralda munakollased munavalgest ning vispelda munakollased suhkruga heledaks, kohevaks ja õhuliseks vahuks.

3. Loe maagilist muinasjuttu

Loe või palu endale lugeda mõnda toredat muinasjuttu. Peale seda proovi muinasjuttu jutustada või näiteks näidelda oma lähedastele.
Uus huvitav jutuke on ka siin:

16,99 

4. Saada postkaart

Joonista ilus postkaart ning kirjuta sinna sinna mõni hea soov, mida tahaksid enda kõige kallimatele öelda. Palu vanematel postkaart posti panna ning saada see näiteks vanaemale, vanaisale, õele või vennale.

5. Tee filmiõhtu

Vali välja film mida sooviksid kogu oma perega vaadata. Valmista ette mõnus pesa, kus oleks palju patju, tekikesi ning hea pikutada. Meisterda külalistele ka kinopileti ning väike snäkilaud. Kuna kes ei armastaks lõbusa filmi kõrvale natukene popcorni nosida? Filmide ideed: “Leiutajate küla Lotte”, “Sipsik”, “Röövlirahnu Martin”

6. Põnev seiklus õues

Täna ootab sind põnev seiklus. Võta ema või isa või mõlemad kaasa ja minge õue. Teie ülesandeks on leida 5 erinevat puud, sipelgaid ja vähemalt 1 lind. Vaadake neid põhjalikult. Palu vanematel rääkida nende kohta mõned huvitavad faktid. Pärast joonista nähtu ka paberile. Räägi oma vanematele, mis oli kõige põnevam ja mida uut sa õppisid. Sa olid väga tubli!

-100%
0,00 

7. Korralda äge diskopidu

Kes meist ei armastaks tantsida ja oma lemmik laule kõva häälega kaasa laulda? Meie küll armastame! Korralda kodus üks äge diskopidu. Vali välja oma lemmiklaulud ning otsi mõni kõlar, arvuti, telefon, millest muusikat lasta. Tee tuba hämaramaks ning otsi välja taskulambid. Kutsu kokku kõik sõbrad ja perekonna liikmed, kes armastavd mõnikord natukene jalga keerutada. Nüüd kui kõik ettevalmistused on tehtud, võib pidu alata!

8. Sõida jalgrattaga ja tee piknik

Kutsu mõni sõber või pereliige endaga väikesele seiklusele ning minge avastage enda kodukanti. Võtke välja jalgrattad ning sõitke nendega tunnike. Rattaga sõites kulub palju energiat ning mingil hetkel läheb tühjaks ka kõht. Kui õues on ilus ilm, valmistage kaasa ka väike moonakott, et saaks pidada mõnusat piknikut.

9. Räägi enda mänguasjadest

Vali välja 3 enda kõige kõige lemmikumat mänguasja. Räägi vanematele, mis tegelased nad on, mis neile meeldib teha ning kust sa nad said. Kui oled üksinda kodus mõtle valmis jutuke ning joonista või kirjuta oma lemmikutest ka paberile.  

10. Mängi jänkupoisi aaretejahti

Sulle meeldib mängida peitust ning erinevaid aaretejahte? Mängi SEIKi jänkupoisi aaretejahti. Jänkupoiss on olnud kaval ning peitnud aardeni viivaid vihjeid igale poole üle maja. Sinu ülesanne on vihjed üles leida ning leida auhind visaduse ning nupukuse eest.

-23%
9,99 

11. Mine telkima

Telkimiseks pole kindlat aega, kui idee tuleb peab selle ellu viima. Enda ehitatud telgis on mõnus lugeda raamatut, jutustada, pikutada lõunaund või koguni jääda ööseks. Õues telkimiseks on kindlasti vaja vanemate abi. Otsige koos välja telk või ehitage tekikestest puude vahele väike katusealune. Kui telgi katus ja seinad on püsti viige sinna pehmeid tekikesi ja patju, et teha endal olemine mõnusaks. Ilusal suvepäeval on mõnus telkida õues ning külmade talveilmadega teha väike onnikene enda tuppa.

12. Mängi lauamänge

Kui kapipõhjas seisab ning ootab mängimist mõni lauamäng või pusle, võta ta tolmu alt välja ning kutsu sõbrad mängima. Üksinda olles on väga lõbus panna kokku ka mõnda ägedat puslet. 

13. Värvi lõbusaid koerakesi

Kas sulle meeldib värvida ja meisterdada? Siin on olemas väljaprinditavad värvimislehed imearmsate kutsadega. Värvi pilt ning mõtle mis võiks olla koerakse nimi ning millises peres ta elada võiks.

-100%
0,00 

14. Aita vanemaid kodutöödega

Väikesed abiteod on kindlasti sinu vanematele olulised. Näita neile kui tubli ning abivalmis sa oled ning abista neid mõne igapäevase majapidamis ülesandega. Selline ühine ülesannete tegemine pakub kindlasti sinu lähedastele palju rõõmu ning ühtlasi teeb nende kohustuste nimekirja lühemaks. Võimalusi millega aidata on palju: korista oma tuba, tee enda voodi ära, aita prügi välja viia, pane loomakestele süüa, valmista vanematele hommikusöök, aita lilli kasta.

15. Tee vanematele üks tore etendus 

Vali tegevus, milles tunned ennast hästi ning tahaksid sellega esineda. Kui sul on majas veel mõni laps, keda on tore kampa võtta, kutsu ka tema etendust korraldama. Valmista ette kava, milline sinu show välja näeb ning harjuta seda mitu korda läbi. Kui sulle meeldib meisterdada tee vanematele ka etenduse kavad ja piletid. Igal õigel etendusel on ka vaheajad, millal on mõnus snäkke nautida. Valmista ette mõned lihtsamad snäkid, mida külalistele pakkuda. Näiteks: porgandid dipikastmega, popcorn, väikesed võileivad. Ja valmis ta ongi…suur show saab alata.

 

Küpsised aitavad meil pakkuda teile e-poes paremat kasutajakogemust. Meie e-poodi kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid.